Integratív Családkezelési Konzultáció
A család egy rendkívül érzékeny rendszer, melynek léte javarészt a szülők közötti kapcsolat minőségétől, a kapcsolat és az egyén tűrőképességétől, a megfelelő érzelmi egyensúly kialakításától, a biztonságérzet és a harmónia megtartásától függ.
A családi rendszerszemlélet alapja, hogy a benne szereplő legkisebb résznek is célja, ereje és törekvése van. A konzultáció egyik fő feladata, hogy segítsen ezeket felfedezni és megérteni a családi közösség számára. A konstruktív rendszerszemlélet erősíti az egyén felelősségtudatát és öntevékenységre ösztönöz. A konzultációs folyamatban a család tagjai felelősséget vállalnak magukért és egymásért, rendezik konfliktusaikat és megtanulják, hogyan kereshetnek megoldásokat a stresszes és nyugtalan élethelyzetek feloldására. Sokszor néhány konzultáció elegendő ahhoz, hogy túllépjünk a nehézségeken. A konzulens szakmai tudása általában megnyugtató hatással van a szülőkre, a gyerekre és az egész családra.
Konzultációink feladata hozzásegíteni a szülőket azoknak a folyamatoknak az elsajátításához, amelyekben a szülő, a gyerek viselkedését mélyebb szinten értelmezi és kezeli. Segítséget kapnak a szülők ahhoz is, hogy megértsék, hogy a gyerek provokációnak tűnő viselkedése vagy tünete, milyen belső konfliktusokat hordoz. Ha erre megfelelően tudnak a szülők reagálni és helyreáll az őszinte érzelmi kommunikáció, akkor a tünetnek már nem lesz üzenet értéke, azaz megszűnik.
Célunk a családi béke és az otthonteremtés folyamatainak kialakítása, valamint támogatása.
Amennyiben szükséges, a konzultációk során nevelési stratégiákkal és tanácsokkal is ellátjuk a szülőket, kérdéseket lehet feltenni a konzulensnek, amelyekre válaszokat kaphatunk. A konzultáció célja az, hogy a szülő visszanyerje az önbizalmát és jobban megértse az adott helyzetekben lévő tartalmakat, valamint rájöjjön a megoldásokra, azért, hogy jobban tudja kezelni a helyzeteket, ami által stresszkerülő és nyugalombarát történéseket hoz létre.
Általános problémák, amelyekkel klienseink hozzánk fordultak.
-Kinek mi a szerepe a családban? Anya-Apaszerep.
-Gyermeknevelési módszerek elsajátítása.
-Gyermekek tanulási problémái. Önértékelés.
-Gyermekek viselkedésbeli, fegyelmezési problémái.
-Anyósom és családja teljes befolyással van a páromra.
-Családon belüli viszályok.
-A gyermek mellet nincs időnk egymásra (időgazdálkodás).
-A családom nem ért meg engem, mit tegyek?
-A gyermeknek hirtelen megváltozik a viselkedése (kiszámíthatatlan, kezelhetetlen lesz, nem tudunk vele mit kezdeni).
-A testvérféltékenység észrevehető jelei mutatkoznak. Közösségben harap és bántalmazza a kortársait. Mit tehetünk?
-Kérdések kerülnek felszínre a szülők részéről, abban a tekintetben, hogy megfelelő ütemben zajlik-e a gyerek fejlődése?
A szeretet útja a családban kezdődik!
Törekedjen a megoldásokra és a megfelelő válaszok megtalálására, a családi béke, az otthonteremtés és a gyermek, gyermekek megfelelő fejlődésének, valamint nevelésének a megvalósítása érdekében.
Konzultációs Időpont Kérése
A fentiekben megadott adatok alapján felvesszük Önnel a kapcsolatot időpont egyeztetése céljából. Időpontfoglalását a konzultációs központhoz tartozó 06-30-658-7912-es mobiltelefonszámon is kezdeményezheti.
Kedves Klienseink! Foglalt időpontjukat módosítani, lemondani a 06-30-658-7912-es mobiltelefonszámon, vagy emailben, az egysegszemlelet@gmail.com címen tudják.
Forduljon hozzánk bizalommal!
ETR INSTITUTE Konzultációs Központok :
1194, Budapest, Vas Gereben utca 120.
1097, Budapest, Vaskapu utca 1/b.