Nyugtalan elmével élünk...
Inkább aggódunk és aggódunk. És miért? Mert a nyugtalan elmével élő ember fél a csendtől, ezért mindig csinál valamit, mindig aggódik valamiért.
Ennek következtében előbb vagy utóbb elbizonytalanodunk és félni kezdünk, hogy valamit rosszul fogunk csinálni. Nem örülünk mások eredményeinek, hanem megpróbáljuk azokat lenyomni mondván, hogy mi jobbak vagyunk. Aztán persze egyre kevesebbet találkozunk a barátainkkal, miközben a rokonaink és a munkatársaink is egyre jobban a terhünkre vannak és idegesítenek bennünket.
Ez a nyugtalan elméből fakadó, belátás nélküli gondolkodás azonban, elbarikádoz bennünket a barátainktól, a szeretteinktől, és ami a legfontosabb a belső természetünktől. Holott éppen ez a belső természetünk ismeri a helyes utakat az életünkben. Ezen át vagyunk képesek megismerni, hogy kik vagyunk, és hol a találjuk meg a helyünk a világban.
De ez csak nyugodt elmével sikerülhet. Így teremthető meg a gondolatok és a tettek egyensúlya.
A létezés és a cselekvés folytonosan és elválaszthatatlanul hat egymásra, ezért fontos, hogy gondolati világunkat kitágítsuk, tanuljunk önmagunkról, és viselkedésünk mozgatórugóiról, hogy végül kiteljesedjünk.
A kérdéseinkre a válaszokat meghallhatjuk, ha elménk nyugodt és figyelmünket önmagunk irányába tereljük, ahelyett, hogy türelmetlenül a gyors megoldásokat kergetnénk, kivesézve az időt, most és azonnal.
Egy szó, mint száz, igazán kár úgy leélni egy életet, mintha nem halnánk meg soha, hogy aztán úgy haljunk meg, hogy sohasem éltünk igazán.